Jak działa pożyczka pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw nie jest – wbrew pozorom – domeną lombardów. Nie można też ograniczyć tego sposobu pożyczania pieniędzy do kredytów hipotecznych. Jeśli przyjrzeć się rynkowi pożyczkowemu, łatwo zauważyć, że firm pożyczających gotówkę pod zastaw jest coraz więcej.

Kiedy ma się problemy finansowe

Zdarza się, że osoba zainteresowana pożyczką, ma kłopoty ze spłatą dotychczasowych zobowiązań i jednocześnie nie zarabia zbyt wiele, natomiast pewien zastrzyk gotówki pomógłby jej np. spłacić dwa inne drobne zobowiązania. Niestety banki i wiele firm pożyczkowych sprawdzają każdego swojego potencjalnego klienta we wszelkich rejestrach poświęconych dłużnikom. Wystarczy znaleźć się na takiej liście już z niewielkim długiem, aby pożyczki w wielu miejscach nie dostać lub otrzymać bardzo okrojoną kwotę na warunkach zabezpieczających w sporej mierze tylko pożyczkodawcę.

Wyjściem z takiej trudnej sytuacji jest właśnie pożyczka brana pod zastaw. Zastawiany przedmiot stanowi tu zabezpieczenie dla firmy, która ryzykuje i pożycza pieniądze otrzymując taki, czy inny przedmiot od przyszłego dłużnika. Z kolei dłużnik będzie musiał ów przedmiot w konkretnym terminie wykupić, spłacając pożyczkę wraz z ustalonymi odsetkami.

Każda firma udzielająca pożyczki pod zastaw ma swój regulamin i zasady, na jakich pożycza pieniądze. Warto się z nim zaznajomić, zanim poprosi się o pożyczkę. Wtedy od razu będzie jasne, czy warunki dyktowane przez pożyczkodawce będą możliwe do spełnienia przez pożyczkobiorcę.

Pożyczka pod zastaw samochodu warta rozpatrzenia.

Ostatnimi czasy wiele firm udzielających pożyczek pod zastaw akceptuje zastaw w postaci samochodu. W wielu przypadkach zastawiony samochód dłużnik nadal może użytkować. O tym, że pojazd jest przedmiotem zastawu będzie świadczył odpowiedni wpis w dokumentach auta.

Czy pożyczki pod zastaw mają przyszłość?

Rynek pożyczek pod zastaw wciąż się rozwija. Cieszą się one rosnącą popularnością. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że sporo osób posiada przynajmniej jedną cenną rzecz, która może być wzięta przez firmę pożyczkową jako zastaw. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie pożyczki mają ze sobą wspólną cechę: trzeba je spłacić i także w przypadku pożyczki pod zastaw należy dokładnie przekalkulować, czy będzie ją można spłacić w podyktowanym przez pożyczkodawcę terminie.

Author: Waldemar

Share This Post On