5 argumentów, dla których czyszczenie filtra dpf powinno być wykonywane przez specjalistów

W zależności od tego jakie auto posiadamy oraz jak je użytkujemy, filtr DPF wypełnia się z różną prędkością, powodując że jego czyszczenie staje się konieczne. Jego przepełnienie może spowodować nieodwracalne konsekwencje, dlatego tak ważne jest, aby nie zwlekać, gdy zobaczymy kontrolkę ostrzegawczą w samochodzie i zlecić jego czyszczenie profesjonaliście.

1. NIE MUSIMY DOKONYWAĆ DEMONTAŻU NA WŁASNĄ RĘKĘ

Specjalistyczny serwis samochodowy pozwala nam na zostawienie samochodu na miejscu, bez konieczności wymontowywania filtra przed wizytą. Nieumiejętna próba demontażu na własną rękę może skutkować naruszeniem mechaniki auta, przez co jego naprawa będzie kosztowała nas o wiele więcej.

2. W AUTORYZOWANYM SERWISIE FILTR DPF JEST WYPALANY TYLKO WYPRÓBOWANYMI I PEWNYMI METODAMI

Najpopularniejszym sposobem o prawie stuprocentowej efektywności jest wypalanie fragmentów stałych w przygotowanym do tego piecu indukcyjnym. W ten sposób filtr DPF odzyskuje pełną sprawność i wydajność.

3. PRZED I PO WYPALANIU MA MIEJSCE RZETELNA DIAGNOSTYKA

Aby pokazać klientowi, że faktycznie nastąpiła zmiana w działaniu i funkcjonalności filtra, przed i po wypalaniu DPF ma miejsce specjalistyczna diagnostyka za pomocą profesjonalnego sprzętu komputerowego, co pozwala to na dokładne określenie danych dotyczących wypalania (http://dpfecoserwis.pl/oferta/diagnostyka-filtrow-dpf).

4. DOSTAJEMY CENNE WSKAZÓWKI I RADY

Zapychanie filtrów zwiększa się w przypadku okazjonalnej lub systematycznej jazdy na terenach miejskich. Równie istotna dla ich działania jest klasa paliwa i pochodzenie oleju silnikowego. W profesjonalnym serwisie możemy dowiedzieć się więcej szczegółów i zapytać o porady.

5. JEŚLI FILTR JEST USZKODZONY, ZOSTANIEMY O TYM POINFORMOWANI

Odwiedzając profesjonalistę możemy się dowiedzieć że filtr naszego samochodu uległ uszkodzeniu, co jest przeszkodą na drodze do wypalania. Wszelkie defekty sprawiają, że niebezpieczeństwo nasilenia tych uszkodzeń wzrośnie podczas tego procesu, dlatego tez taki filtr trzeba wcześniej zastąpić nowym.

CO JESZCZE JEST ISTOTNE PRZY WYPALANIU FILTRA W PROFESJONALNYM SERWISIE?

Wcześniejsze wykrycie uszkodzeń w samochodzie przy okazji wypalania DPF mogą przyczynić się do zmniejszenia kosztów ewentualnych napraw. Kompetentny pracownik uprzedzi nas o wykrytych usterkach i decyzja co do ich naprawy będzie należeć do nas. W ten sposób łatwo możemy zmniejszyć cenę serwisowania przy danej wizycie, nie obawiając się przy tym, że przekroczymy nasz określony budżet.

Opracowano bazując na: www.dpfecoserwis.pl/

Author: Waldemar

Share This Post On