Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Dobór odpowiedniej fryzury jest decyzją, która bez wątpienia pomoże nam w prosty sposób zmienić wygląd. Skąd jednakże powinniśmy wiedzieć, jaka fryzura będzie do nas pasowała? Warto poznać kilka prostych sposobów, które pomogą nam stwierdzić, jakie oczekiwania mamy idąc do fryzjera.

Opracowanie tekstu: www.fryzjerwokulski.pl

Sposoby na dobór odpowiedniej fryzury
Salon fryzjerski jest bez wątpienia miejscem, do którego powinniśmy udawać się w momencie, kiedy podjęliśmy wybór o idealnym uczesaniu czy strzyżeniu. Sposobem, który pomoże nam dobrać odpowiednią fryzurę będzie dokładne sprawdzenie kształtu naszej twarzy – w celu tym użyć możemy szminki i obrysować kontur naszej twarzy na lustrze tak, aby dokładniej stwierdzić jaki kształt ma nasza buzia. 

Twarz owalna
Odwiedzając salon fryzjerski często mamy nadzieję, że doborem odpowiedniej i dopasowanej do kształtu naszej twarzy zajmie się fryzjer. Faktem jest, że osoby o owalnej twarzy stawiać powinny przede wszystkim na fryzury przylegające do głowy, oraz krótkie ścięcia, choć równie efektywnie – będą prezentować się z długimi włosami, ciesząc się włosami ułożonymi w klasyczny nieład.

Twarz trójkątna
Ci z nas, którzy są posiadaczami twarzy trójkątnej powinny szczególnie ciężko odwiedzać salon fryzjerski – ten typ twarzy wymaga bowiem częstej zmiany fryzur, oraz podnoszenia włosów od nasady. Osoby o twarzy owalnej najlepiej wyglądają z włosami kręconymi.

Twarz kwadratowa i prostokątna
Osobom posiadających twarz o wyraźnym, kwadratowym czy prostokątnym zarysowaniu fryzjer zaproponuje bez wątpienia uczesania typowo dziewczęce – lekkie, przewiewne a jednocześnie bardzo modne!

Twarz okrągła
Posiadaczki twarzy okrągłej udając się do salonu fryzjerskiego nie powinny nastawiać się na krótkie i minimalistyczne fryzury – posiadaczki tego typu twarzy najlepiej prezentować będą się bowiem w długich włosach, gładko opadających na ramionach.

Author: Waldemar

Share This Post On